
| Parameter | Value |
|---|---|
| Length | 8.65 mm |
| Width | 3.91 mm |
| Max Operating Temperature | 85 °C |
| Min Operating Temperature | -40 °C |
| Number of Pins | 14 |
| Height | 1.75 mm |
| Packaging | Reel |
| Thickness | 1.58 mm |
| Radiation Hardening | No |
| RoHS | Compliant |
| Contact Plating | Tin |
| Type | Video Multiplexer |
| Interface | |
| Output Current | -80 mA, 80 mA |
| Bandwidth | 500 MHz |
| Operating Supply Voltage | 9 V |
| Output Type | |
| Max Supply Voltage | 12 V |
| Min Supply Voltage | 6 V |
| Number of Channels | 1 |
| Turn-On Delay Time | 10 ns |
| Turn-Off Delay Time | 10 ns |
| Operating Supply Current | 16 mA |
| High Level Output Current | 130 mA |
| Logic Function | Multiplexer |
| Number of Inputs | 4 |
| Supply Type | Dual, Single |
| Number of Outputs | 1 |
| Dual Supply Voltage | 5 V |
| Nominal Supply Current | 13 mA |
| Max Dual Supply Voltage | 6 V |
| Min Dual Supply Voltage | 3 V |
| Fault Protection | |
| Schedule B | 8542390000 |
| On Resistance (RON) | 40 mΩ |
| Ratio - Input:Output | |
| Current Limit |
Stock: 1287
Distributors
pcbx
Unit Price$4.65594
Ext.Price$4.65594
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
| 1 | $4.65594 | $4.65594 |
| 10 | $3.58557 | $35.85570 |
| 25 | $3.31713 | $82.92825 |
| 50 | $3.16980 | $158.49000 |
| 100 | $3.02901 | $302.90100 |
| 300 | $2.91397 | $874.19100 |
| 500 | $2.80331 | $1401.65500 |
| 1000 | $2.73492 | $2734.92000 |
